Nasıl Muayene Olurum
05 Ocak 2022

Nasıl Muayene Olurum


RANDEVU ALMA

1. 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.  182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan arayan kişinin kimlik bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

2. https://gursucuneytyildizdh.saglik.gov.tr/ Web sayfasında bulunan MHRS 182 linkine giriş yaparak kaydolduktan sonra online randevu alınabilmektedir.

 

RANDEVUYU İPTAL ETME

182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi’nden alınan randevular 182 numaralı telefon aranarak iptal edilir. İnternet sitesinden alınan randevular tekrar internet sitesinden iptal edilebilir. Bu iptaller randevu zamanından önce yapılmalıdır.

 

MUAYENE OLMA

Randevu işlemi tamamlandıktan sonra randevu saatinden en az 15 dakika öncesi T.C.Kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartınızla randevu alınan birim sekreterliğine müracaat edilir. Hastanemize başvuran hastaların sosyal güvencesine göre ibraz etmesi gereken evraklar şöyledir;

1. SGK Mensubu Hastalar (SSK, Resmi Kurum Çalışanı, Emekli Sandığı, Bağ Kur, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme ve Huzurevlerinden Gelenler): T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumundan ve huzur evlerinden gelen hastalarımızın kaldıkları birimden yazı getirerek başvurmaları gerekmektedir.

2. Diğer Sosyal Güvenceli Hastalar (Yeşil Kart, Er, Erbaş ,Odalar Borsalar Birliği Personeli v.s): T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile, Karne, Kurumdan verilen sevk belgesi ile başvurabilirler.

3. Ücretli veya Özel Sigortalı (Banka Mensubu) Hastalar: T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile başvuracaklardır. Hastanemiz SGK’ ya bağlı tüm kurumlarla anlaşmalıdır. Ayrıca İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bankla anlaşmalıdır. Banka çalışanları hastanemize ücretli olarak başvurup, muayene işlemleri tamamlandıktan sonra taraflarına verilecek olan fatura ile ücretlerini kurumlarından tahsil etmektedirler.